ANASAYFA
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
TR
EN
Grup Şirketleri
Kalite Politikamız
Basın Odası
ANASAYFA ONLINE TAHSİLAT TANITIM FİLMİ SİTE HARİTASI İLETİŞİM Hakkımızda Grup Şirketleri Makina Parkı Bekkiler Ürün Grupları Kalite Politikamız Kurumsal Sorumluluk Kariyer Basın Odası
Bekkiler Grubun Temelleri 1967 Yılında Balıkesir’de Atılır
Mehmet Lütfü Bekki 1967 yılında memleketi Balıkesir’de Yeşilli mevkiindeki dükkânında nalburiye, hırdavat el aletleri satışı ile ticari hayatına başlangıç yaparak grubun temellerini atmış olur.

1972 Yılında Göktepe Sert Plastik borularının Balıkesir bayiliği alınır. Bunun yanında gelişen müşteri talepleri doğrultusunda cam, soba, sulama boruları, izolasyon malzemeleri satışlarında Balıkesir'de önemli bir yer edinilmiştir. 

Yeni Nesil İş Hayatına Atılır
1983 yılında ailenin oğulları Hüseyin BEKKİ ve Abdullah BEKKİ'de babalarının yanında iş hayatına girerler. Özellikle 90'lı yıllardan itibaren yeni sanayi sitesinde yeni iş yerlerinde metal, boru, profil ve sac işleme faaliyetlerini de çalışma sahasına dahil eden kardeşler iş gelişimine büyük katkı sağlamaya başlarlar. 

İl Dışı Satışlar Başlar
Artan talepler çeşitlenen faaliyet alanları sebebiyle makineleşme süreci verimli sonuçlar verir.
Pazarlama ağının genişlemesi ile birlikte Balıkesir dışındaki illere satış yapılmaya başlanır.


1995 Yılı Kurumsallaşma ve Bekkiler Metal A.Ş.’nin Kuruluşu
Grubun iş potansiyeli 1995 yılında kurumsal çatı altında yapılanmayı gerektirecek seviyeye ulaşmıştır.
Ortaklar yürüttükleri çalışmalar sonucu karar verir ve 1995 yılında kurumsallaşmanın ilk temelleri atılarak Bekkiler Metal A.Ş. kurulur.

Bekkiler Markası Sektörde Ağılığını Hissettirir
Bekkiler Grup metale form verme tesisi ve demir çelik ürünlerinde ticaret hamlesini genişletmiştir. Abdullah Bekki’nin; Genel Müdürlük görevini yürüttüğü Bekkiler Metal Makina A.Ş. Balıkesir’de CNC Punch Pres, Abkant Presler ve Giyotin makaslar gibi üretime bilgisayar teknolojisini getiren makine grubunun kullanım öncülüğünü yapmış ve Balıkesir Sanayisinde CNC Makine gruplarının kullanımının artmasına büyük katkı sağlamıştır. Sektördeki makineleşme süreci, kaliteden ödün vermeme, müşteri memnuniyeti ve personel sadakati beraberinde güçlü bir markanın doğmasını sağlar.

Ticaretten Üretime Başlangıç
Ticari faaliyetlerin yürütüldüğü 1200 m2 işyerlerinin bulunduğu sanayi sitesi içinde 350 m2 alanda üretim yapan çivi fabrikası satın alınarak sanayiciliğe çivi imalatı ile başlanmış olur. Kısa süre sonra üretim alanı yetersiz kalınca ihtiyacı karşılamak üzere kalıcı ve kesin bir çözüm arayışına girilir.

Organize Sanayi Dönemi
Üretim alanının yetersizlik problemine çözüm olarak Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini yürütmeye karar veren Mehmet Lütfü, Hüseyin ve Abdullah Bekki; 11 bin m2 kapalı alana sahip, toplam 33 bin m2 alan üzerine kurulu Beksan çivi fabrikasını kurarlar. Fabrikanın yönetimini ailenin büyük oğlu Hüseyin Bekki üstlenir.
Bekkiler A.Ş de Genel Müdürlük Görevini devam ettiren Abdullah Bekki; aynı zamanda Beksan Çivi Tel Sanayi Ticaret A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenir. 

Beksan Çivi Tel Sanayi Ticaret A.Ş. Dönemi
Beksan üretim kapasitesi, kullanılan teknolojik ekipmanlar ve kalitesiyle Türkiye'nin bu anlamda önemli fabrikalarından biridir. Beksan’da sürdürülebilir kaliteli ve AR-GE’ye dayalı ürünler üretme adına makineleşmeye, bilgisayar teknolojisine ve konusunda uzman teknik personele yatırım sürekli hale getirilmiştir. Tesis günümüzde ülkemizin örnek tesislerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Yurt Dışına Satışlar ve Açılım Başlar
Üretim teknolojisini, standartlarını ve alanında sertifikasyonunu bilgi ile taçlandıran firmamız uluslararası alanda üst seviyede teknoloji kullanan ülke ürünleri yeterliliğinde üretime başlaması ile birlikte uluslararası satışlara başlamak için dünya genelinde sektörel fuarlara katılmaya başlamıştır.
Bugün Beksan çeşitli kıtalarda 41 ülkeye ihracat yaparak Türk ürününün bayrağını gururla dalgalandırmaktadır.

Epal Çivi Üretimi Dönemi
Beksan üretim alanında kaliteli sürdürülebilirliğin peşinde olduğunu çeşitli yatırımları ile gösterirken bu alandaki önemli inovatif ürünlerinden biri olan
EPAL ÇİVİ üretimine başlamıştır. Söz konusu ürünü hali hazırda dünya genelinde çok az sayıda fabrika üretebilmektedir.

RES Yatırımı ile Grup; Enerji Sektöründe 
Bekkiler grup; 50 MW kapasiteli RES projesini bağlı ortaklık şeklinde Esinti Enerji Üretim A.Ş. firmasını çatısı altında 2015 yılı sonunda üretime geçirmeyi planlamaktadır. Grubun firmalarında üst yönetimde bulunan Hüseyin Bekki iş dünyası ile ilgili çeşitli sorumluluklar almış ve ilimiz odalarının yönetimlerinde yer almıştır. Abdullah Bekki Sivil Toplum Kuruluşları ve meslek örgütlerinde önemli görevler almıştır. Uzun yıllar yönetiminde görev aldığı, Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneğinin Başkanıdır.

Esinti Enerji A.Ş Dönemi 
Res projesine bağlı ortaklık şeklinde kurulan Esinti Enerji A.Ş 2017 yılında üretime başlamıştır.
MENU

Kalite Politikamız GALERİ Vizyonumuz Yönetim Kurulumuz   Trumpf Tube 5000 TruLaser 3030 Tru Punch 2000 Plazma Hpr 260
  ANASAYFA
BEKKİLER TANITIM
SITE MAP
IMAGE MAP
İLETİŞİM
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ
 
Yeni Sanayi sitesi 48. Sk. No:19 Karesi - Balıkesir / TÜRKİYE
Fax +90 266 246 27 52
© 2018 BEKKİLER METAL A.Ş. MND AJANS