ANASAYFA
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
TR
EN
Grup Şirketleri
Kalite Politikamız
Basın Odası
ANASAYFA ONLINE TAHSİLAT TANITIM FİLMİ SİTE HARİTASI İLETİŞİM Hakkımızda Grup Şirketleri Makina Parkı Bekkiler Ürün Grupları Kalite Politikamız Kurumsal Sorumluluk Kariyer Basın Odası


Mehmet Lütfü BEKKİ 

"Tüccarın kasasındaki para onun mahremidir,
bir başkası bunu bilmemeli."27 Haziran 1932 yılında 7 kardeş içindeki tek erkek çocuk olarak dünyaya gelir. Anne ve babası Balıkesir'in yerlisidir. 1939 yılında Mithatpaşa İlköğretim Okulu'nda eğitime başlar. 1941 yılında babasını kaybettikten sonra ilkokulu güçlükle bitirir ve geçim sıkıntısı sebebiyle çalışmaya mecbur olur.

Rahmetli ustası Ramazan Solakoğlu'nun yanında bakırcılık yapmaya başladığı tarihten itibaren askere çağırıldığı 1952 yılına kadar bu mesleği sürdürür. 30 aylık askerlik görevinin ardından tekrar Balıkesire döner. Dayısı Selahattin Karacalı bugünkü Ticaret Odasının karşısında çivicilik yapmaktadır. Burada işe başlar. 1967 Yılında dayısının yanından ayrılarak, Yeşilli mevkiindeki dükkanında nalburiye - hırdavat ve el aletleri satışı ile ticari hayatına başlangıç yapmış olur.

1972 yılında Lütfi Kethüda ile kurulan ortaklık sonucu Göktepe Sert Plastik Boruları'nın Balıkesir bayiliğini alır. Müşteri talepleri doğrultusunda cam, soba, sulama boruları ve izolasyon malzeme satışlarında Balıkesir'de önemli bir yer edinilmiştir.

1983 yılında oğulları Hüseyin ve Abdullah Bekki de babalarının yanında iş hayatına atılmıştır. Özellikle 90'lı yıllardan itibaren Yeni Sanayi Sitesi'nde devir alınan iş yerinde metal - boru -profil ve sac işleme faaliyetlerini de çalışma sahasına dahil ederek iş gelişimine büyük katkı sağlarlar. Bu dönemde başlayan makineleşme süreci verimli sonuçlar verir.

1995 yılında kurumsallaşmanın ilk temelleri atılarak Bekkiler Metal A.Ş. kurulur. 1997 yılında 1200 m² işyerindeki ticaretinin yanında 350 m² alanda üretim yapan çivi fabrikası yeri ile birlikte sanayiciliğe çivi imalatı ile başlanmış olur. Birkaç yıl sonra Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini yürütmeye karar veren baba ve oğulları Beksan Çivi Fabrikasını kurarlar. Hüseyin Bey Beksan Çivi Fabrikası'nın idaresini, Abdullah Bey Bekkiler Metal Makine A.Ş.'nin idaresini üstlenir.

Mehmet Bey ve oğulları sanayiciliğe başladıkları ilk yıllarda çeşitli zorluklarla karşılaşırlar. Sorunların çözüme kavuşması ise gelenekçi anlayışa sahip olan Mehmet Bey'in çocuklarına aktardığı tecrübeler ve kurumsal yapılanmanın önemine inanan kardeşlerin başlattığı yapılanma süreci ile mümkün olmuştur.MENU

Kalite Politikamız GALERİ Vizyonumuz Yönetim Kurulumuz   Trumpf Tube 5000 TruLaser 3030 Tru Punch 2000 Plazma Hpr 260
  ANASAYFA
BEKKİLER TANITIM
SITE MAP
IMAGE MAP
İLETİŞİM
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ
 
Yeni Sanayi sitesi 48. Sk. No:19 Karesi - Balıkesir / TÜRKİYE
Fax +90 266 246 27 52
© 2018 BEKKİLER METAL A.Ş. MND AJANS