ANASAYFA
SİTE HARİTASI
İLETİŞİM
TR
EN
Grup Şirketleri
Kalite Politikamız
Basın Odası
ANASAYFA ONLINE TAHSİLAT TANITIM FİLMİ SİTE HARİTASI İLETİŞİM Hakkımızda Grup Şirketleri Makina Parkı Bekkiler Ürün Grupları Kalite Politikamız Kurumsal Sorumluluk Kariyer Basın Odası

Değerli İş Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

48 yıldan bu yana; demir-çeliğe form vererek, yön çizerek, ticaretini yaparak bir aile bütünlüğü içinde üretiyoruz, büyüyoruz. Balıkesir ve ülke ekonomisinin büyümesine katkı veriyoruz.  Biz kazancımızı toprağın bereketi demirin cevherinden sağlıyoruz.

Ekonominin istikrar dönemlerde de krizin hüküm sürdürdüğü dönemlerde de, hizmet ve ürün üretmekten vaz geçmedik. Ülke ekonomisinin aydınlık geleceğine yatırım yapma sevdamız ve değerlerimizden vazgeçmedik.

Balıkesir topraklarında şekillenen hizmet ve ürünlerimiz dünyanın değişik kıtalarında bulunan 41 ülkeye ulaşmaktadır. Bu tür üretim ve ticaret hareketleri ile birlikte Balıkesir ticareti ve ekonomisi de gelişmektedir. Kökleri yüzyıllar öncesine dayanan bölge ticari yapısı bugün çok daha ileri noktalara ulaşmış durumdadır. Balıkesir çok önemli bir lojistik üstünlüğe sahip bir şekilde 20 milyon nüfusluk hinterlandın orta noktasında bulunmaktadır. Balıkesir sahip olduğu potansiyelleri ile ekonomik anlamda çok daha ileri noktalara ulaşacaktır.

Katkıda bulunduğumuz ülke ekonomisinin büyümesi, Kişi Başı Gayri Safi Gelirin 20 bin doları aşması öncelikli dileğimizdir. Yıllık 10 bin dolar barajının aşılmasının ardından bu düzeyde bir sıkışma söz konusu oldu. Katma değerli ürünlere ve teknolojik yatırımlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bekkiler olarak yatırım stratejemiz bu doğrultuda şekillenmektedir. Teknolojiye ve katma değerli ürünlere yatırım yapmak hedefimizdir.

Önümüzdeki dönemde ilerleme kaydetmemiz gereken ilk alanımızın mesleki eğitim olması gerektiği kanaatindeyim. Ülke olarak yeteri kadar marka üretemiyor, katma değeri yüksek üretim gerçekleştiremiyor, inovasyon yapamıyor ve potansiyelimiz doğrultusunda dış ticareti gerçekleştiremiyoruz.  Bunun sebebi eğitimin, özellikle mesleki eğitimin yetersizliğidir. Bekkiler olarak mesleki eğitimin çeşitli safhalarına katkı verme gayretindeyiz.

Bununla birlikte ülkemizin, genç nüfusu, dinamik iç pazarı, stratejik coğrafi konumu gibi güçlü özellikleri sayesinde, orta vadede olduğu gibi uzun vadede de önemli bir cazibe merkezi olmaya devam edeceğini düşünüyorum. Sadece ülkemiz değil, dünya bir değişim ve dönüşüm içinde. Bu değişimi iyi okuyan ve buna göre adım atan ülkeler ve şirketler sürecin kazananı olacaktır.

Bekkiler grup olarak 200 çalışan ve 3 Anonim Şirket ile Türkiye’ye ve topluma değer katmaya devam ediyoruz. Yeni yatırımlara yönelmemizdeki en önemli güvencemiz yetişmiş ve bizlere güven telkin eden çalışanlarımızdır. Yeni yatırımlarımızda en büyük alkışı da çalışanlarımız hak etmektedir.

50. Yılına yaklaşan Bekkiler Grup 2015 yılı içinde de büyümesine devam ediyor. Mevcut faaliyetlerinin büyümesine paralel olarak enerji sektörüne giriş yaptı. Rüzgar Enerjisi Üretimine bu yıl ortakları ile birlikte başlamayı planlamaktadır. Bekkiler Grup Şirketleri kendi alanında bir dünya markası olmak için çalışıyor.

Bekkiler Grubu; tüm faaliyetlerinde ülkemize değer katmak, müşterilerine ve paydaşlarına değer katmak ilkesiyle hareket ediyor. Tüm iş süreçlerimizde çevre, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı ilk sırada yer alıyor. Tüm iş süreçlerimizi, müşterilerimizin hayatını kolaylaştırma, kaynakları koruma ve dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirme ilkesiyle kurguluyoruz.

Bekkiler Grubu bugünkü haline getiren tüm müşterilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Abdullah Bekki
Yönetim Kurulu Başkanı

MENU

Kalite Politikamız GALERİ Vizyonumuz Yönetim Kurulumuz   Trumpf Tube 5000 TruLaser 3030 Tru Punch 2000 Plazma Hpr 260
  ANASAYFA
BEKKİLER TANITIM
SITE MAP
IMAGE MAP
İLETİŞİM
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ
 
Yeni Sanayi sitesi 48. Sk. No:19 Karesi - Balıkesir / TÜRKİYE
Fax +90 266 246 27 52
© 2018 BEKKİLER METAL A.Ş. MND AJANS